Gwarancja śniegu – ze składami śniegu Steinbacher!

Gwarancja śniegu – ze składami śniegu Steinbacher!

Profesjonalna izolacja termiczna utrzymuje szczelność i chroni przed stratami energii.

Imponującym przykładem tego, co robią najlepsze produkty izolacyjne, są magazyny śniegu (snowfarming). Wielkie wyzwanie: zadbać o to, aby śnieg na stoku nie stopił się nawet w największe letnie upały!

Aby ośrodki narciarskie poniżej regionów lodowcowych oferowały niezawodność śniegu, coraz częściej polegają na metodzie Snowfarming. Innymi słowy: zbierać i konserwować śnieg z poprzedniego roku (stary śnieg). Bergbahn AG Kitzbühel od lat korzysta również ze składów śnieżnych, aby zapewnić bezpieczny początek sezonu i utworzył skład na Resterhöhe. Ale jak chronić śnieg w zajezdni przed letnimi temperaturami? Jako partner zorientowany na rozwiązania, firma Dämmstoff-Profi Steinbacher opracowała elastyczną matę polietylenową z laminacją specjalnie do izolacji składu. W rezultacie: minimalne straty śniegu! „Tylko 12% * śniegu znika w lecie, nie mogło być lepiej”, podkreśla dyrektor zarządzający Steinbacher, mag Roland Hebbel. W ten sposób wczesny początek sezonu zimowego jest możliwy bez konieczności polegania na opadach śniegu lub wcześniejszej produkcji śniegu.

* w zależności od ekspozycji i warunków zewnętrznych

Więcej informacji można znaleźć w artykule prasowym Snowfarming Resterhöhe – Mountain Manager Wydanie 05.

Do artykułu (w języku niemieckim)

Mata do przechowywania śniegu Steinbacher

Mata do składu śniegu została specjalnie opracowana do przechowywania starego śniegu. Składa się z 3 warstw funkcjonalnych, jest wodoodporna, elastyczna i odporna. Maty nawijane są na drewno klejone krawędziowo o długości 6,5 m, co umożliwia szybki montaż, ale także łatwe przechowywanie w okresie zimowym. Dzięki naszej sprawdzonej koncepcji ochrony śniegu jesteś po bezpiecznej stronie!

Steinbacher Schneedepot-Matte

Struktura powierzchni i struktura fizyczna

  • wytłaczana pianka polietylenowa, zamkniętokomórkowa z laminowaniem po obu stronach:
  • Górne aluminium laminowane, wzmocnione siatką
  • Pianka polietylenowa (PE) o grubości 16 mm, zamkniętokomórkowa
  • Górna folia EVA laminowana
  • Format: Długość: 30 lfm; Szerokość: 6 m
  • nawinięte na kwadratowe drewno klejone (format 650 x 16 x 16 cm)

Fragment pracy magisterskiej „Snowfarming” Jensa Schärera (Uniwersytet w Bernie):

„Wśród cienkich materiałów, które można łatwo transportować i rozkładać, w eksperymentach najlepiej wypadła mata pokrywająca (tj. mata do składowania śniegu firmy Steinbacher).

Mata ma … wysokie Albedo (miara promieniowania odbicia światła). Materiał, który ma tylko 16 mm grubości, ma stosunkowo wysoki efekt izolacyjny … „

Oto jak bezpiecznie zaczyna się sezon:

© Steinbacher Dämmstoff GmbH
  1. płyta termoizolacyjna z felcem
  2. Specjalnie opracowane maty do przechowywania śniegu firmy Steinbacher – składające się z maty z pianki polietylenowej z górnym laminowaniem aluminium i wodoodporną folią z tworzywa sztucznego na spodzie
  3. Polar lodowcowy
© Steinbacher Dämmstoff GmbH

Akcesoria

Układanie

Monitorowanie

We współpracy z biurem inżynieryjnym Rothbacher z Zell am See i Bergbahn AG Kitzbühel, Steinbacher zorganizował również monitoring w celu udokumentowania utraty śniegu w nasypie z upływem czasu za pomocą kamery śledzenia GPS. „Przez cały projekt wspierał nas Steinbacher: od doradztwa w zakresie ustawienia nasypu i opracowania mat po montaż czujników śniegu i temperatury. Dzięki temu mogliśmy wspólnie zrealizować ten projekt ”- relacjonuje Andreas Hochwimmer, kierownik operacyjny Bergbahn AG Kitzbühel. Fajny „efekt uboczny”: Zajezdnia nie tylko chroni stary śnieg, ale także środowisko. Ta wydajna i zrównoważona metoda przechowywania oznacza, że ​​za pomocą armat, trzeba sztucznie wytwarzać znacznie mniej śniegu, co oszczędza energię i wodę.

Referencja Bergbahn Kitzbühel

Kontakt: