Firma

Walczymy o każdy stopień

Jedyny kompletny dostawca materiałów izolacyjnych mający bogate doświadczenie w zakresie izolacji budowlanych i technicznych.

O Steinbacherze

Know-how oraz postęp innowacyjny w przedsiębiorstwie rodzinnym.

Nasza firma rodzinna z siedzibą w Erpfendorf została założona w roku 1962 i jest obecnie jednym z trzech wiodących producentów materiałów izolacyjnych w Austrii. Jako, że poświęciliśmy się całkowicie sztuce izolacji, mamy rozwiązania na WSZYSTKIE problemy związane z izolacją w budownictwie i dążymy nieustannie do tego, aby oferować naszym klientom kompleksową wiedzę na temat systemów izolacyjnych. Firma rodzinna zarządzana jest przez Mag. Ute Steinbacher i Mag. Roland Hebbel. Mamy już 3 oddziały: główna siedziba w Austrii, Polsce pod Warszawą w Cząstkowie Mazowieckim oraz Niemczech.

Nasza wizja

Zawsze patrzymy w przyszłość, aby stale ulepszać i dalej rozwijać nasze produkty.

„Kompleksowy dostawca z 360o - kompetencji w izolacjach.”

„Jesteśmy jedynym dostawcą kompleksowych usług innowacyjnych i wysokiej jakości systemów izolacyjnych w Europie Środkowej. Wraz z wszechstronnym doradztwem i holistyczną obsługą oferujemy 360o kompetencji w izolacjach.”

ŚRODOWISKO

Steinbacher produkuje bez odpadów

Nasze surowce: poliuretan, polistyren ekspandowany oraz polietylen są idealną podstawą do uzyskania maksymalnych wartości izolacyjnych przy minimalnej grubości. Prowadzi to do maksymalnej wydajności energetycznej oraz oszczędność kosztów. Produkcja odbywa się bez ścieków, a nasze produkty i ich resztki z procesu produkcyjnego można na koniec dnia poddać recyklingowi, a ciepło odpadowe z produkcji ogrzewa budynki firmy.

Polityka jakości

Szacunek i wspólnota:

W naszej rodzinnej firmie żyjemy na wysokim poziomie społecznej odpowiedzialności, przykładamy szczególną uwagę do oszczędności energii i zapewniamy optymalne środowisko pracy dla naszych pracowników. Przy pomocy sprawnego zarządzania jakością zawsze chcemy spełniać lub przekraczać oczekiwania naszych klientów i dostawców:

„Jakość należy postrzegać jako całość, która dotyczy nas wszystkich”

Izoluj dziś.
Myśl o jutrze.

Nasze hasło „Izoluj dziś. Myśl o jutrze.” opisuje z jednej strony naszą produkcję wysokiej jakości materiałów izolacyjnych (izoluje dziś) a z drugiej strony pokazuje chęć ciągłego rozwoju i troskę o użytkownika „myśl o jutrze”. Doradztwo i obsługa również są na najwyższym poziomie. Dzięki tej „korporacyjnej filozofii” nasze kreatywne zasoby rosną i nieustannie wprowadzają nowe pomysły w życie.

POLITYKA ENERGETYCZNA

„Najlepsza energia to ta, której wcale nie potrzebujesz”.

Efektywność energetyczna i oszczędność zasobów są w naszej firmie priorytetami. Z tego powodu zwracamy uwagę na strukturalne ograniczenie naszego eksploatacyjnego zużycia energii w oparciu o następujące punkty:

  • odpowiedzialność wobec środowiska,
  • właściwe ustawy i rozporządzenia
  • umowy z jednostką certyfikującą
  • perspektywy optymalizacji procesów

LICZBY I FAKTY

A

A

A

A

A

A

A

1962
Zalożenie firmy przez Eduard Steinbacher
1967
Początek produkcji otulin z poliuretanu
1977
Początek produkcji otulin oraz mat z polietylenu
1988
Początek produkcji płyt EPS
1996
rozpoczęcie działalności firmy IZOTERM Sp.z o.o.
2002
Przyznanie austriackiej eko-odznaczenia dla produktów „steinodur®
2017
Akwizycja firmy Gefinex GmbH, Niemcy
2019
Po raz piąty zwycięzca rankingu rzetelnego dostawcy oraz założenie w firmie elektrowni fotowoltaicznej (PV)