System fotowoltaiczny

System fotowoltaiczny

Steinbacher nieustannie inwestuje w nowoczesne i ekologiczne standardy korporacyjne. Do produkcji naszych energooszczędnych materiałów izolacyjnych wykorzystujemy energię słoneczną z naszego dużego systemu fotowoltaicznego (system PV).

 
Photovoltaik_grüner-Strom_Solarstrom_Steinbacher_Dämmstoffe

System fotowoltaiczny Steinbacher ma powierzchnię netto około 11 000 m2, wytwarza 2,2 miliona kWh czystej energii słonecznej rocznie, co czyni go jednym z największych systemów w Austrii.

Przy tak wytworzonej ilości energii elektrycznej można by w pełni zasilić ponad 520 domów jednorodzinnych. System jest połączony z inteligentnym systemem zarządzania energią, dzięki czemu energia jest wykorzystywana optymalnie. Na przykład elektryczne wózki widłowe są ładowane w weekendy, dzięki czemu są w pełni zatankowane do użytku w ciągu tygodnia.

Ta własna, zielona produkcja energii elektrycznej pozwala zaoszczędzić 500 t ekwiwalentu CO2 w zakładzie w Steinbacher.

 

Własna elektrownia słoneczna do produkcji naszych produktów energooszczędnych tj. materiałów izolacyjnych. Nie mogło być lepiej!

Roland Hebbel, Dyrektor Zarządzający Steinbacher Dämmstoffe

close

Kolejne ciekawe porównanie…

W 2020 roku w najlepszy dzień ten system fotowoltaiczny wyprodukował 10 576 kWh. Samochód elektryczny zużywa około 13 kWh na 100 km. Oznacza to, że z energią zdobytą z tego jednego dnia można by przejechać ok. 81 300 km – czyli ponad 2 razy wokół Ziemi.