Ochrona cieplna

Ochrona cieplna

Większy komfort, mniej energii!

Zapewniamy komfort i dobre samopoczucie w domu zimą z ogrzewaniem a latem z chłodzeniem. Profesjonalne środki termoizolacyjne nie tylko podnoszą komfort życia, ale również w znaczący sposób określają wymagania energetyczne budynku.

Materiały izolacyjne mineralne czy syntetyczne?

Oba mają swoje mocne strony i należy je odpowiednio wykorzystać. Chociaż mineralne materiały izolacyjne są pochodzenia naturalnego, ich produkcja wymaga znacznie więcej energii pierwotnej niż produkty syntetyczne. Na przykład płyty izolacyjne steinothane® wykonane z poliuretanu (PU) mają lepszą przewodność cieplną niż materiały mineralne. Rezultat: wyższa wydajność izolacji, mniejsza grubość izolacji. Wydajny steinothane® nadaje się zatem do elementów, w których przydatne są bardzo cienkie konstrukcje, takich jak izolacja dachów spadzistych lub płaskich.

Im wydajniejsza izolacja, tym więcej miejsca

Przestrzeń mieszkalna jest ograniczona, zwłaszcza w miastach i aglomeracjach, a każdy metr kwadratowy jest cenny. Wymiary zewnętrzne budynku określa wielkość nieruchomości oraz plan zagospodarowania. Tak, stosując materiały izolacyjne o niskiej przewodności cieplnej, możesz zyskać więcej przestrzeni życiowej w pomieszczeniach! Ponieważ im bardziej wydajny materiał izolacyjny, tym cieńszy może być użyty. W przypadku dachu spadzistego zalecamy dach spadzisty, który jest jak najbardziej wydajny, aby zaoszczędzić na wysokości i ciężarze konstrukcji (np. wysokości połączeń na tarasach są często ciasne).

 

Beispiel Aufbauhöhen im Warmdach

Szczególnie w przypadku dachów spadzistych, o ile pozwala na to plan zagospodarowania i wysokość pomieszczenia, możliwe jest zwiększenie cennej powierzchni mieszkalnej dzięki smukłym nadbudówkom.

 
Beispiel Aufbauhöhen im Steildach