Firma
Firma

Firma

STEINBACHER IZOTERM Sp. z o.o. jest polsko-austriacką firmą oferującą innowacyjne, kompleksowe rozwiązania w zakresie izolacji budowlanych i technicznych. Dzięki wysokiej jakości naszych wyrobów, nowatorskim rozwiązaniom oraz nieustannej trosce o bezpieczeństwo produkcji jesteśmy liderem na rynku ociepleń technicznych i budowlanych.

Steinbacher Izoterm Sp z o. o. jako firma z rodzinnymi tradycjami ma poczucie odpowiedzialności wobec pokoleń, które ją tworzyło, ale także tych, które przyjdą po nich. Dzięki czemu stawia na budowaniu odpowiedniej relacji pomiędzy współpracownikami, a odbiorcami produktów, jednocześnie myśląc o przyszłości naszego otoczenia i środowiska.

Firmy, które istnieją na rynku od 55 lat Steinbacher Dammstoff i od ponad 20 lat STEINBACHER IZOTERM Sp. z o. o. gwarantują najlepsze usługi i produkty, które oszczędzają wydatki użytkowników oraz oszczędzają środowisko przed nadmiernym zanieczyszczeniem.

W swojej ofercie posiadamy produkty przeznaczone do ocieplenia i izolacji instalacji technicznych, budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego, budynków użyteczności publicznej oraz urządzeń wentylacyjnych i grzewczych.

Produkcja naszych wyrobów odbywa się w Polsce i Austrii. Zakład produkcyjny w Polsce znajduje się w Cząstkowie Mazowiecki, około 30 km od Warszawy. Natomiast fabryka w Austrii ma swoją siedzibę w Erpfendorf,w malowniczym Tyrolu. Obydwie fabryki zatrudniają łącznie około 400 pracowników.

Misja firmy

Naszą misją jest skuteczne dbanie o przyszłość klientów i środowiska. Zapewniamy dostawę wyrobów eliminujących straty ciepła, dzięki czemu energooszczędność występuje w każdym aspekcie naszego życia. Steinbacher Izoterm Sp. z o.o to skuteczna izolacja. I nie tylko…

Działalność Steinbacher Izoterm Sp. zo.o to:

  • ciągłe inwestycje w pracowników
  • pomysłowość
  • trwale i pozytywne relacje z naszymi regionalnymi partnerami
  • przeświadczenie, że wszystko na świecie rośnie od wewnątrz na zewnątrz

To co najważniejsze znajduje się w naszych głowach…

Polityka jakości

Steinbacher Izoterm Sp.z o.o to przede wszystkim jakość dostarczanych usług, począwszy od zakupu surowców, produkcję, obsługę klienta, sprzedaż i logistykę. Nasze procesy certyfikowane są zgodnie z ISO 9001:2008, z wymaganiami Zakładowej Kontroli Produkcji oraz obowiązującymi przepisami prawa i normami.

Odpowiedzialność środowiskowa i społeczna

Przy produkcji i zastosowaniu naszych wyrobow gwarantujemy przestrzeganie zasad ochrony środowiska. To dzięki naszym produktom co roku klienci oszczędzają miliony litrow oleju opałowego, a tym samym ograniczają tysiące ton emitowanego CO2 i SO2. Dbamy o społeczność lokalną poprzez uczestnictwo w lokalnych akcjach i imprezach oraz dając miejsca zatrudnienia dla mieszkańcow okolicznych miejscowości. W Steinbacher Izoterm Sp. z o.o. postawiliśmy na zaangażowanych pracownikow i wspolnie z nimi tworzymy wyjątkowe miejsca pracy. Dzięki temu każdy pracownik czuje się odpowiedzialny za wyniki firmy.

Historia firmy

1962 –  rozpoczęcie działalności Steinbacher Dämmstoff – założyciel Eduard Steinbacher

1992 – produkcja produktów wolna od HCFC I HFC (wodorochlorofluorowęglowodorów i hydrofluorowęglowodorów)

1996 – rozpoczęcie działalności firmy Izoterm Sp. z o .o w Polsce

1997 – otrzymanie certyfikatu ISO 9001 przez STB D

2005 – przejęcie 100% udziałów firmy Izoterm Sp.zo.o

2008 – zmiana osoby zarządzającej – Ute Steinbacher (córka Eduard)

2009 – rozpoczęcie działalności w Polsce jako Steinbacher Izoterm Sp. z o.o

2016 – Jubileusz 20-lecia istnienia firmy w Polsce

2017 – Jubileusz 55-lecia istnienia firmy w Austrii